Yukarı
Chiller ve Klima Santrali Temizleme

Chiller ve Klima Santrali Temizleme

Suyla beslenen soğutma sistemlerinde sudan kaynaklanan kireç ve korozyon, soğutma sisteminin iç ünitelerine zamanla zarar verir. Basit olarak bildiğimiz gibi yüksek sıcaklığa çıkan su (çaydanlıklarda olduğu gibi) kireç oluşturur. Soğutma sistemlerinde mantık, araçların radyatöründe olan sisteme benzer şekilde çalışır. Isınan makina sistemini soğutmak için, su sistemin içerisinde gezerek soğutma yapar. Sistem içerisinde gezen su ısınır ve kireç taşları oluşturur. Aynı zamanda ısınan su, oksijen çıkararak korozyona sebep olur. Korozyon metallere zarar veren bir oluşumdur. Su tabanlı soğutma sistemleri, artan enerji kullanımı ve yüksek işletme maliyetleri ile sonuçlanacak ve verimlilikte düşüşe neden olacak ısı eşanjörü yüzeylerinde tortu oluşumu riski ile karşı karşıyadır.
 

Araştırmalar gösteriyor ki kondenser borularındaki sadece 0,6 mm tortu tabakası Chiller ısı transferi verimliliğini %34 azaltmakta ve enerji tüketimini %21 artırmaktadır.


Kısaca yukarda anlattığımız olayda suyun oluşturduğu kireç ve korozyon soğutma sistemine zarar verir. Bu oluşumları önlemek için kireç ve korozyon önleyici kullanılması şarttır. ;endüstriyel alanda faaliyet gösteren işletmelerin, üretim hatlarında ihtiyaç duydukları soğutma suyunu sağlayan ve ortam havasının şartlandırılmasında kullanılan Chiller gruplarının kireç korozyon oluşumlarından etkilenmemesi, büyük yatırımların zarar görüp yüksek bakım onarım maliyetleri getirmemesi için uzman ekiplerimizle bakımlarını yapıyor periyodik olarak sistem kontrolleri yapıyoruz. 10 yılı aşkın süredir Üretimimiz olan merkezi ısıtma soğutma sistem kimyasalları ile uygulamalarımız tüm Chiller gruplarında başarılı olmuş. taktir ve teşekkür belgeleriyle onurlandırılmıştır.

Kuvars Kimya olarak; soğutma ve ısıtma sisteminizin performansını yeni bir sistemin performansına Erişecek kadar yükseltmenizi sağlıyoruz. Mevcut sisteminizin enerji verimliliğini optimize etmek ve anında tasarruf sağlamak için uygun maliyetli öneriler sunuyoruz Nano Clean ile yapılan kimyasal temizlik işletmede yüksek verimlilik sağlar: Chiller grubu sürekli olarak uygun değer verimlilikte çalışır, bu da düşük enerji tüketimi ve maliyet tasarrufu demektir.

Chiller ve Klima Santrali Temizleme Referansları

TÜM TÜRKİYENİN HER YERİNDE ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Hizmet Talep Et