Yukarı
Flushing - Ön Yıkama

Flushing - Ön Yıkama

MEKANİK TESİSAT KİMYASAL YIKAMA

Isıtma ve soğutma amaçlı kurulan tüm sistemlerin çalıştırılmadan önce kimyasalla flushing (ön yıkama) işleminin mutlaka yaptırılması gerekmektedir. Flushing yapılmayan sistemlerde imalattan ve montajdan kalan kirlilik, yağ katmanları, cüruf v.s. gibi zararlı yabancı maddelerin tıkanmalara ve korozyona neden olması kaçınılmazdır.

Dolayısıyla bu tür problemler sistemin arızalanmasına, pahalı bakım - onarım masraflarına, hatta sistemin yenilenmesini gerektirecek arızalara yol açacaktır.

Bu nedenlerle, yeni kurulan ısıtma ve soğutma sistemlerinde flushing uygulamasının mutlaka yapılması gerekmektedir. Flushing uygulaması uluslararası kabul gören şartname doğrultusunda yapılmalıdır. Şartnameye uygun olmayan flushing uygulamasının sisteme yarardan çok zarar vereceği muhakkaktır.

Şartnameye uygun olmayan flushing uygulamalarında kullanılacak kimyasallar sistemde korozyona neden olacağından zamanla çürüme ve delinmelere yol açacaktır. Özellikle yüksek basınçlı sanayi sistemlerinde oluşabilecek çürüme ve delinmeler hayati risklere neden olacak kazalara sebebiyet verecektir.

Kuvars Kimya olarak profesyonel ekip ve son teknoloji ekipmanlarımızla uluslararası kabul gören şartnameye uygun flushing uygulaması yapmaktayız.

FLUSHİNG ÖN YIKAMA NEDİR ?

Flushing kelimesi farklı sektörlerde kullanılan bir terimdir, kelime anlamı olarak bol su ile yıkamak anlamına gelmektedir. Bizim sektörümüzde ise tesisat temizliğinde tesisatın yıkanması anlamında kullanılmaktadır. Flushin ön yıkama ise ısıtma ve soğutma tesisatlarının devreye alınmadan önce ilk yıkama işlemini ifade etmektedir. 

Flushing işleminin yapılma amacı, tesisat yapılırken sistem içine kaçan kaynak ve metal atıkların, inşaat pisliği ve beton atığı gibi maddelerin yada beklemeden dolayı sistem içinde oluşan krozyonun temizlenmesi amacıyla mutlaka yapılması gereken bir işlemdir.

FLUSHİNG ÖN YIKAMA - KİMYASAL YIKAMA NASIL YAPILIR ?

Kimyasallı tesisat temizleme işlemimiz ön yıkama müşteri talebi doğrultusunda yapılmaktadır, tesisat ilk devreye alınırken ve kullanılan tesisatın verimliliğini artırmak için periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir. Süreç talep sonrasında başlamaktadır.

Mühendisimiz sizinle iletişime geçerek yapılacak olan işlem ve tesisat hakkında ön bilgi almaktadır, sonrasında ise gerekli ise yerinde etüt ve keşif çalışması yapılır.

Etüt den sonra yapılacak işlemler planlanarak müşteriye fiyat teklifi iletilir, teklifin kabulünden sonra ise iş planı hazırlanarak müşterinin ve firmamızın uygun olduğu en kısa sürede temizlik işlemi yapılır.

Temizlik sırasında sistemin durumuna ve temizlik işlemine göre çeşitli kimyasallar kullanılmaktadır, bütün kimyasallarımız sisteme zarar vermeyen inhibitörlü ve kaliteli malzemelerdir, sisteme hiçbir zarar vermeyeceğimizi size garanti ederiz.

Flushing - Ön Yıkama Referansları

TÜM TÜRKİYENİN HER YERİNDE ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Hizmet Talep Et